Event i Göteborg den 21 augusti

Vi kör event i Göteborg den 21 augusti! Vill du höra mer om Italien och Medelhavet, med tåg🚂? Plus få massor av supertips om vad du ska ha med i packningen, av min underbara väninna Maggan Hallin @50something.se?

Då ska du genast anmäla ditt intresse här nere, och komma på ett litet, intimt event i Göteborg den 21 augusti. Vi kommer vara i Maggans fantastiska nya butik på Prinsgatan 6, där vi också bjuder på lite vin och italienska snacks från Zeta.

Champagneglas för att fira Italienboken
Champagneglas för att fira Italienboken

Observera att antalet platser är begränsat! Anmäl därför ditt intresse nu till event@withinreach.se Det är först till kvarn som gäller men vi återkommer så snart vi kan.

I lördags fick jag äran att ha författarsamtal i Linköpings bokhandel, som inledning på deras 2-årsjubileum med massor av event hela hösten. Jättefin bokhandel med underbart kunnig personal. Gå dit, och hälsa från mig!

Varmt välkommen till Göteborg, dela gärna vidare till fler du tror är nyfikna men mejla som sagt ditt intresse till event@withinreach.se först, så att vi vet att alla får plats!

#italieninomräckhåll #tågtillmedelhavet #languedocinomräckhåll #rivieraninomräckhåll #tågsemester #togrejser #interrail #nattåg

Skriv upp dig på nyhetsbrevet!

Fortsätt gilla, kommentera och dela våra sidor vidare, på #italieninomräckhåll #languedocinomräckhåll och #rivieraninomräckhåll. Prenumera gärna på nyheter och tips, vi lottar ut ett ex av boken varje månad!


Här kan du beställa dina signerade ex av alla böckerna i Inom räckhåll-serien. De finns självklart också att köpa på också Bokus, Adlibris eller i din lokala bokhandel. Plus att låna på många bibliotek, be dem gärna köpa in annars!

Buon viaggio, bon voyage!

Författare: Maria Unde Westerberg

Maria här, som gör vad jag kan för att sprida sol och en fläkt av både tåglivet och det franska till fler. På den här bloggen samlar jag saker från olika delar av det jag gör, med målet att få flera att våga lite mer. Till exempel att hoppa på tåget, bokstavligt och bildligt. Vad längtar du efter?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.